LUDVÍK HESS - Úvodní strana
Nijinsky je kůň století
(01. června 2024)
Antonín Hess oslavil 13!
(14. února 2024)

(31. prosince 2023)
Napsal mi osobní dopis ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. „…nebudeme v žádném případě rušit babyboxy!“
(02. prosince 2023)

Napsal mi osobní dopis ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. „…nebudeme v žádném případě rušit babyboxy!“

02. prosince 2023

V pondělí 27. listopadu mi přišel osobní dopis místopředsedy vlády a ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, z něhož si dovolím citovat první čtyři řádky: „Vážený pane Hessi, vzhledem k tomu, že se v poslední době objevilo v mediálním prostoru ČR několik zpráv, které naznačovaly, že Ministerstvo zdravotnictví (dál jen MZ“) plánuje rušení babyboxů, rád bych tuto skutečnost uvedl na pravou míru a informoval Vás, že MZ nebude v žádném případě rušit babyboxy či podnikat jiné aktivity k uvedenému vedoucí.“ Pokračování se týká dopisu, který MZ rozeslalo ředitelům nemocnic, aby získalo čísla, kolik žen porodilo v režimu utajeného porodu. Informace jsou pro Výbor pro práva dítěte, jenž se se mnou ovšem nespojil. Výbor je pod vlivem OSN, jež má k babyboxům výhrady.

Děkuju panu ministru Vlastimilu Válkovi za vlídný, vstřícný a moudrý dopis, jenž jistě uklidnil nejistotu ředitelů nemocnic.

Pan ministr Válek píše, že informace o utajených porodech předal vládnímu Výboru pro práva dítěte, jenž je měl projednávat 6. listopadu 2023. Na stránkách Výboru https://vlada.gov.cz/scripts/detail.php?pgid=315 zápis z jednání 6. listopadu není dosud uveden. Ze zasedání Výboru dne 13. září 2023 jsem našel poznámku: 3. Babyboxy (10:45 – 11:15) možnosti podpory dotčených rodičů.

Od roku 2005 pomohly babyboxy vstoupit do života 256 nechtěným děťátkům, naposledy třem –

20. listopadu chlapečkovi v Blansku, tentýž den holčičce v Teplicích a konečně 24. listopadu chlapečkovi Liborovi, jehož jsem pojmenoval podle zasloužilého člena Kolegia spolku Babybox JUDr. Libora Vávry, prezidenta Soudcovské unie ČR. 

V úterý 5. prosince ve 12 hodin otvíráme 87. babybox v Nemocnici Kyjov. V pondělí 11. prosince rovněž v pravé poledne uvedeme do provozu babybox nové generace v Nemocnici Třebíč.

Děkuju výrobci babyboxů Zdeňku Juřicovi MONTEL, Náměšť nad Oslavou a všem dárcům, bez nichž by babybox nebyl ani jeden. V Kyjově je hlavním dárcem společnost ROSSMANN, spol. s r. o. a její zákazníci, kteří v tradiční kampani Kde srdce pomáhá již poněkolikáté vznik nového babyboxu podpořili. Významným dárcem je firma GoodMills Česko, s. r. o., zastoupená Davidem Truxou. V Třebíči jsou hlavními dárci Jana a Karel Severinovi a jejich společnost S:LUKAS, s. r. o., tradiční mecenáši z Brna. Významným dárcem je společnosti ICOM Transport, a. s., zastoupená Kateřinou Kratochvílovou.

Věřím, že o Vánocích zůstanou všechna děťátka u svých rodičů.

Ludvík Hess, babydědek

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas