LUDVÍK HESS - Úvodní strana
Nijinsky je kůň století
(01. června 2024)
Antonín Hess oslavil 13!
(14. února 2024)

(31. prosince 2023)

V úterý 31. října jsme otevřeli 86. babybox v Nemocnici Jilemnice.

31. října 2023

Poděkoval jsem významným dárcům, mezi nimi inženýrce Radce Janáčkové, jednatelce BusLine Support, s. r. o., Semily, která zajistila podporu i předchozí společnosti, u níž pracovala. SCHOTT CR, s. r. o., Lanškroun, ELKOV elektro, a. s., Brno, ENERGOSERVICE CZ, s. r. o., Nová Paka, Spolek rodičů a přátel Gymnázia Omská, Praha 10. ONTEX CZ, s. r. o., Turnov, kteří nabídli, že zajistí pro každého novorozence pleny. Hlavním regionálním dárcem je firma DAVID sport Harrachov, s. r. o. Protože vybrané korunky nestačily, požádal jsem o finanční podporu Nadaci AGROFERT, jejíž ředitelka inženýrka Zuzana Isabella Tornikidis mi jako vždy pomohla. Děkuji všem regionálním dárcům, bez nichž by babybox nebyl ani jeden. Děkuji zdravotnickému personálu nemocnice, který výrazným způsobem pomohl Zdeňku Juřicovi při instalaci babyboxu. 
Další babyboxy budeme otevírat 5. prosince ve 12 hodin, symbolicky na Mikuláše, v Nemocnici Kyjov, 11. prosince v předvánoční čas vyměníme původní bedýnku, která pomohla zachránit dvě děti v Nemocnici Třebíč za babybox nové generace. 
V roce 2024 zahájí spolek svoje aktivity v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4, Podolí, největší české porodnici. Datum je určeno na 70. narozeniny ředitele Ústavu doc. MUDr. Jaroslava Feyereisla, CSc.
Výbor pro práva dítěte OSN vyvíjí opět již po několikáté tlak na zrušení babyboxů, přičemž jako hlavní důvod uvádí, že děti odložené anonymně neznají své rodiče. České babyboxy mají velkou podporu veřejnosti a za 19 let své existence pomohly zachránit 253 dětí. Jak sama Úmluva o právech dítěte uvádí, nejpřednější je právo na život dítěte. 
Babydědek Lu

1. obrázek
Inženýrka Radka Janáčková a paní Votrubová z firmy BusLine Support, s. r. o.

2. obrázek
Prezentace odložení děťátka do babyboxu.

3. obrázek
Holčička odložená do babyboxu, kterou mi její rodiče přivezli ukázat. Obdarovala mě dárkem a kresbou

4. obrázek
Holčička z babyboxu se Zdeňkem Juřicou.

5. obrázek

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas