LUDVÍK HESS - Úvodní strana
Antonín Hess oslavil 13!
(14. února 2024)

(31. prosince 2023)

84. babybox otevřen v Tachově!

05. prosince 2022

V pondělí 5. prosince ve 12 hodin, symbolicky na Mikuláše, jsme slavnostně otevřeli 84. babybox v Tachově, posledním okresním městě v České republice dosud bez záchranné bedýnky pro nechtěná děťátka. Výrobcem a servismanem je Zdeněk Juřica MONTEL, Náměšť nad Oslavou, se svojí chotí Jitkou, jež má navíc ten den svátek. 

Zřízení babyboxu v Tachově je pro mě osobně velkým zadostiučiněním, protože jsem město „dobýval“ více než pět let. Babybox se nakonec podařilo zřídit v areálu firmy GRAMMER CZ, s. r. o. v Okružní ulici 2042 mezi pneuservisem a Finančním úřadem.

Ve firmě GRAMMER se přimluvil její bývalý pracovník Josef Kozlík, příbuzný mého přítele, básníka, spisovatele a novináře Dušana Spáčila. Oběma děkuju!  

Děkuji místním dárcům, ale hlavně společnosti ROSSSMAN spol. s r. o., která ve své charitativní akci Kde srdce pomáhá oslovila své zákazníky a ti sami rozhodli o výši daru, který nám ROSSMANN poskytl. Za ROSSMANN se otevření zúčastnila Vendulka Svobodová, která mi předala symbolický šek na 340 646 Kč. Druhá protagonistka našeho projektu Olinka Stanley se bohužel léčí z nachlazení. Protože se v Tachově nepodařilo vybrat potřebnou částku, na pomoc přispěchali tradiční mecenáši Jana a Karel Severinovi z Brna, Vojtěch Novák a jeho společnost Květiny Novák Praha, a. s. a soukromá dárkyně z Prahy Libuše Janebová. Děkuju!

Děkuju všem dárcům a společnosti GRAMMER CZ, bez nich by v Tachově babybox nebyl. 

Babydědek Lu

 

1. obrázek
Vendulka Svobodová mi předává symbolický šek společnosti ROSSMANN, spol. s r. o.

2. obrázek
Vendulka Svobodová z ROSSMANN, spol. s r. o., předvádí, jak se odkládá děťátko.

3. obrázek
Zleva pracovnice společnosti GRAMMER CZ Dagmar Mrázová s andělem a půvabná Vendulka Svobodová, protagonistka babyboxů.

4. obrázek
Babybox je umístěn v areálu společnosti GRAMMER v ulici Okružní mezi Finančním úřadem a pneuservisem.

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas