LUDVÍK HESS - Úvodní strana
Milan Nakonečný má 91!
(09. února 2023)

Navštívil mě Daniel Rychnovský s chotí Jitkou!

20. listopadu 2022

Daniel je lékařem chirurgem a býval ředitelem Nemocnice Milosrdných bratří v Polní ulici v Brně. Jeho choť je také lékařkou. Daniel Rychnovský mi umožnil, dokonce mě k tomu s primářkou neonatologie Ludmilou Brázdovou sami vyzvali, abychom zřídili babybox na jejich nemocnici. Byl otevřen slavnostně 3. listopadu 2005 jako druhý v pořadí po pražském babyboxu v GynCentru v Hloubětíně. Kuriozitou zůstane, že jsem při slavnostním otevření osobně nebyl, ležel jsem po těžkém úrazu po pádu z koně ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Z Brna mi zavolali, připojili můj mobil na zvukovou aparaturu a vyzvali mě k projevu. Vím zcela jistě, že si nepamatuju ani slovo z toho, co jsem říkal. Ale Ludmila Brázdová, primářka brněnské neonatologie tvrdí, že má slova byla dojemná. 

Za dobu existence brněnské bedýnky do ní bylo odloženo 21 nechtěných děťátek. Tím se babybox v Brně zařadil na druhé místo po pražském  babyboxu v Hloubětíně. Brněnskou bedýnku jsme vyměnili za korunky od Petra Bečičky, majitele brněnské společnosti 100MEGA Distribution, s. r. o. Jejím výrobcem se už stal Zdeněk Juřica MONTEL, Náměšť nad Oslavou. 
K Nemocnici Milosrdných bratří mám osobní vztah, protože se tam narodil 10. prosince 2009 můj syn Ludvík. První, kdo jej držel v rukou, byla Ludmila Brázdová. 
Zřízení druhého babyboxu v Brně v roce 2005 byla otázkou osobní statečnosti, kterou Daniel projevil. Děkuju, Danieli!
Babydědek Lu

1. obrázek

2. obrázek

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas