LUDVÍK HESS - Úvodní strana
Svatý Martin v Nicově.
(03. srpen 2021)
Otevřeli jsme 80. babybox v SEKO Aerospace, a. s., Louny!
(01. července 2021)

Otevřeli jsme 80. babybox v SEKO Aerospace, a. s., Louny!

01. července 2021

Ve středu 30. června ve 12 hodin byl slavnostně otevřen 80. babybox. Po mnoha letech mohu prohlásit, že jsem dobyl staroslavné město Louny! Kdybych věděl, že mám požádat Tomáše a Vlastimila Sedláčkovi, majitele a ředitele společnosti SEKO Aerospace, a. s., Louny, ušetřil bych si spoustu času. Jednání s oběma pány bylo vstřícné a korunoval je úspěch. Babybox je u vchodu do jejich společnosti v ulici 5. května 2940 a střeží jej 24 hodin pracovníci ve službě. Ti zavolají záchranku. Pro případ, že by odložené děťátko nebylo oblečené, připravili si Sedláčkovi oblečky a čepičky. 

Sdělil jsem přítomným, že spolek Babybox podpořil částkou 40 000 Kč obec Stebno v okrese Louny a další v Jihomoravském kraji. 
Vlastimil Sedláček mi nabídl tykání a byl velmi bezprostřední. S Vlastou jsme si připili a pronesli jsme úvodní projevy. Vlastimil Sedláček založil společnost před třiceti lety, nyní má šest závodů, z toho jeden v Indii, jeden v Brazílii a 600 zaměstnanců. SEKO Aerospace, a. s. uvádí, že 97% všech letadel má alespoň nějakou součástku z jejich továrny. 
Velbloudi skutečně přišli, přesněji řečeno, velbloudice Zdeňka a velbloud Kamil spořádali všechnu mrkev, kterou Zdeněk Juřica, výrobce babyboxů, nakoupil. 
Otevření se zúčastnil soukromý mecenáš inženýr Ladislav Riziky, hlavní dárce. Mnohonásobně podpořili spolek Babybox majitelé firmy CEPS, a. s., zastoupení ředitelem inženýrem Petrem Crhou. Mezi místními dárci jednoznačně dominoval spolek Dobroděj následován Autobusovou dopravou, s. r. o. z Podbořan, jehož šéfová inženýrka Radka Janáčková podpořila babyboxy opakovaně. 
Na otevření přišel místostarosta Vladimír Hons a předal mně a Vlastimilu Sedláčkovi vyznamenání města Louny. 
Vlastimil Sedláček nás dovedl k největšímu kolu na světě a stali jsme se aktéry jeho zápisu do Guinnessovy knihy rekordů.
Ať žije SEKO Aerospace, a. s. a její majitelé Vlastimil, Tomáš, Ondřej a Josef Sedláčkovi! 
Babydědek Lu

1. obrázek
Vlastimil Sedláček, majitel a zakladatel SEKO Aerospace, a. s.

2. obrázek
Zleva Zdeněk Juřica, hlavní dárce lounského babyboxu Ladislav Riziky a Petr Crha.

3. obrázek
Připíjíme novému babyboxu v Lounech.

4. obrázek
Ladislav Riziky.

5. obrázek
Přišli i velbloudi.

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas