LUDVÍK HESS - Úvodní strana
Svatý Martin v Nicově.
(03. srpen 2021)

220. děťátko v Šumperské nemocnici!

11. června 2021

V pátek 11. června 2021 v 7:20 vyplnil prostor babyboxu v Šumperské nemocnici čtyřměsíční kluk jménem Vít, oblečený v šedém plyšovém overalu s kapucí opatřenou oušky, v puse modrý dudlík. Na prvním záběru kamery snímající interiér babyboxu vidím dva páry nohou - mužské a ženské. Soudím tedy, že rozhodnutí odložit děťátko, udělali maminka a tatínek společně. Ptáte se jistě, jak vím, že kluk se jmenuje Vít a že jsou mu čtyři měsíce. Rodiče nechali u Víta mimo jiné rodný list a očkovací průkaz. Jsou seriózní? Asi ano, ale dámy z OSPODu je asi stihnou navštívit ještě před víkendem. 

Paní doktorka ve službě mě ujistila, že Vít je na první pohled zdravý, je to čtvrté děťátko odložené v šumperském babyboxu od roku 2009, kdy jsme jej poprvé otvírali. Dnes už mají v nemocnici babybox nové generace a ten přivítal do života teprve první děťátko. Dvě holčičky, dva kluci, to je bilance šumperského babyboxu. 
Šesté letošní děťátko je 101. kluk versus 119 odloženým holčičkám. 
Pro Víta jsem měl připravené jméno Cyril po protagonistovi babyboxů Cyrilu Svobodovi. Připadá mi ale, že přejmenovat čtyřměsíční děťátko se nehodí, takže jméno Cyril si nechám pro příštího kluka.
Malý Vít dostane od České mincovny tradiční zlatý dukát do kolébky! 
Ať žije Vít! 
Babydědek Lu

1. obrázek
Zlatý dukát do kolébky od České mincovny.

2. obrázek

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas