LUDVÍK HESS - Úvodní strana
Cocolma. 177!
(16. dubna 2021)
Nemocnice Prachatice otvírá 8. března 2021 na Mezinárodní den žen 79. babybox
(08. března 2021)

Nemocnice Prachatice otvírá 8. března 2021 na Mezinárodní den žen 79. babybox

08. března 2021

Zdeněk Juřica, MONTEL Náměšť nad Oslavou, vyrobil a instaloval 79. babybox za korunky od Nadace Agrofert, jejíž ředitelka Zuzana Tornikidis je projektu velmi příznivě nakloněna. Přispěli také regionální dárci a mnozí další. Děkuju všem, nebýt dárců, nebyl by babybox ani jeden.
Slavnostního otevření se tentokrát zúčastnil pouze ředitel Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš. Významnou postavou je jihočeská lékařka Zuzanka Roithová. Jako europoslankyně iniciovala podporu Evropské unie proti námitkám Výboru pro práva dítěte při OSN. Děkuju! 
Ostatní „okresní“ jihočeské babyboxy jsou již plodné, kromě babyboxu v Českém Krumlově, ten zůstal bezdětný. 
V roce 2021 pokračujeme instalací babyboxu nové generace v Nemocnici Teplice. Hlavním dárcem je Nadace Komerční banky, a. s. – JISTOTA, která přispěje i na babybox v Jablonci nad Nisou, který otvíráme 15. května. Děkuju Nadaci. 
K 16. výročí otevření prvního babyboxu v Hloubětíně, tedy 1. června, symbolicky na Mezinárodní den dětí, otevřeme babybox v Praze 6 Jilemnického ulici na radnici. Hlavním dárcem je tentokrát šlechetný Petr Bečička a jeho brněnská společnost 100MEGA Distribution. Petr Bečička podporuje babyboxy od roku 2007. Děkuju, milý Petře!
Všechny babyboxy pomohly vstoupit do nového života 215 nechtěným lidským mláďatům. Letos zatím jen jednomu – klučíkovi Vojtěchu Novákovi v Nemocnici Kolín.
Babydědek Lu 

1. obrázek
Michal Čarvaš, ředitel Nemocnice Prachatice "slavnostně otevřel babybox". Byl přítomen sám s fotografem

2. obrázek
Dárcovská listina.

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas