LUDVÍK HESS - Úvodní strana
Cocolma. 177!
(16. dubna 2021)
V Nemocnici Prachatice instaloval Zdeněk Juřica 79. babybox!
(16. února 2021)

V Nemocnici Prachatice instaloval Zdeněk Juřica 79. babybox!

16. února 2021

Nemocnice Prachatice je v posledním jihočeském okrese, který byl dosud bez babyboxu. V úterý 16. února namontoval Zdeněk Juřica MONTEL, Náměšť nad Oslavou, se svým pomocníkem Radkem 79. bedýnku na nechtěná lidská mláďata. V Jihočeském kraji bylo odloženo 11 dětí z celkových 214, které vstoupily do života dvířky babyboxů. Zdá se, že v Jihočeském kraji jsou maminky na své děti více fixovány než třeba v kraji Středočeském. I když je nezbytné vzpomenout na tatínka a maminku, kteří svého jedenapůlletého syna odvezli z Českého Krumlova až do Pelhřimova ve snaze zamaskovat stopy, které ovšem odhalil dědeček klučíka, jehož jsem pojmenoval po svém příteli Karlu Spěváčkovi z autoservisu TUkas. Dědeček svého vnuka postrádal. 

Členkou představenstva Nemocnice Prachatice je Zuzanka Roithová, jež iniciovala podporu europoslanců proti připomínkám Výboru pro práva dítěte při OSN. Patří jí za to díky a nehynoucí vděk!

Hlavním dárcem je Nadace Agrofert, jejíž ředitelka Zuzana Isabella Tornikidis je obdivuhodnou ženou a protagonistkou babyboxů. Děkuju Nadaci a regionálním dárcům, bez nich by babybox v Prachaticích nebyl! 

Slavnostní otevření se koná v pondělí 8. března ve 12 hodin symbolicky na Mezinárodní den žen. Jsem si jist, že babyboxy pomáhají maminkám, které se o děťátko nechtějí starat a ženám, které své vlastní děťátko mít nemohou. Všechny vás srdečně zvu!

Babydědek Lu

1. obrázek
Zdeněk Juřica a Ludvík Hess.

2. obrázek
Michal Čarvaš, ředitel Nemocnice Prachatice, nám vyšel vstříc.

3. obrázek
Prachatičtí novináři Zdeněk Přibyl a Jana Vandlíčková.

4. obrázek
Babybox je umístěn vpravo od hlavního vchodu v prosklené chodbě a zevnitř jej střeží velbloud.

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas