LUDVÍK HESS - Úvodní strana
Cocolma. 177!
(16. dubna 2021)
Martin Červíček otvíral babybox nové generace v Oblastní nemocnici Náchod!
(04. února 2021)

Martin Červíček otvíral babybox nové generace v Oblastní nemocnici Náchod!

04. února 2021

Hejtman Královéhradeckého kraje se v Náchodě narodil, je členem Kolegia spolku Babybox, přispěl k otevření několika babyboxů. Je tedy zcela logické, že úvodní proslov patřil právě jemu. Hejtman mi předal medaili, které si velmi vážím. 

Dárcem původní bedýnky z roku 2009 byla svobodná pražská maminka Hanka Hornochová, později provdaná Kelly. Hlavním dárcem babyboxu nové generace je síť drogerií ROSSMANN, spol. s. r. o., tradiční mecenáš babyboxů. Za společnost se zúčastnila Václava Svobodová, protože Olinka Stanĺey, která má babyboxy na starosti, byla současně v karanténě.

Datum zvolené na 4. února se zdaleka netýkalo jen mých narozenin, ale v duchu jsem si jím připomněl nedožité sté narozeniny maminky Jaroslavy, můj nejmladší syn Antonín Václav Hess bude mít 10. února deset let. 

Děkuji řediteli nemocnice Janu Machovi a jeho spolupracovníkům za vlídné a vstřícné přijetí, s nímž nám umožnili instalaci babyboxu na pravém křídle vchodu do nemocnice v okně do prodejny občerstvení. Děkuji všem dárcům všech babyboxů, bez nichž by žádný babybox nebyl.

V Nemocnici Prachatice slavnostně otvíráme 79. babybox 8. března symbolicky na Mezinárodní den žen, protože babyboxem chceme pomáhat maminkám, které z nejrůznějších důvodů se nemohou o děťátko postarat a zároveň pomůžeme předat děťátko rodičům, kterým se nepodařilo si pořídit děťátko vlastní. 

Za patnáct a půl roku existence babyboxů pomohlo 78 babyboxů vstoupit do nového a snad lepšího života 214 děťátkům, 15 z nich v roce 2020. 

L.H.

1. obrázek
Hejtman Martin Červíček mi předává medaili.

2. obrázek
Certifikát k medaili.

3. obrázek
Jitka a Zdeněk Juřicovi.

4. obrázek
Václava Svobodová, zástupce hlavního dárce společnosti ROSSMANN, spol. s. r. o.!

5. obrázek

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas