LUDVÍK HESS - Úvodní strana

208. děťátko je holčička Martina odložená do babyboxu v Oblastní nemocnici Jičín!

11. srpen 2020

 

Jičínský babybox si na své první děťátko počkal pět let, otvírali jsme jej totiž v den 10. výročí existence prvního babyboxu 1. června 2015 na krásném místě pod prastarým Kukulovým dubem. Holčička je deváté letošní děťátko a jméno Martina jsem jí dal po Martinu Červíčkovi, největším příznivci babyboxů v Královéhradeckém kraji, prvním náměstku hejtmana a členu Kolegia spolku Babybox. Martin Červíček se zúčastnil i slavnostního otevření babyboxu nové generace na záchrance v Hradci Králové konaného 1. června 2020 k 15. výročí babyboxů.

Na fotografii zachycující interiér babyboxu je vidět jen šedá deka, do níž byla holčička zcela novorozená zabalená. Signalizace se ozvala ve 13:36.

"Holčička je plně donošená, váží 2750 g a měří 49 cm," popsal primář Gynekologicko-porodnického oddělení Lubomír Voltr.

Martina je celkově 114. holčička proti 94 odloženým chlapečkům.

Děkuju Vlaďce Wildové, redaktorce webu Dobrých zpráv z Českého ráje a okolí a  publicistce Českého rozhlasu Hradec Králové, jež mi zprávu aktivně sdělila.

Martina dostane tradiční zlatý novorozenecký dukát od České mincovny, kterým jsou obdarována od letošního roku všechna děťátka odložená do babyboxu. Děkuji Jaroslavu Černému a Jiřímu Hrabovskému, kteří tento dárek vymysleli a uvedli do praxe.

Ať žije Martinka! Ať žije její kmotr Martin Červíček!

Babydědek Lu

 

 
© 2012 Ludvík Hess, webdesign Atelier Degas